Hobby

V této kapitole představuje Praktik různé koníčky, jimiž se zabýváte. V rubrice Stará řemesla najdete povídání o řemeslech a řemelsnících z dávných dob. V rubrice
Dekorace jsou především návody, jak zkrášlit svůj domov, jak vyrobit různé textilní doplňky  i ukázky známých i nejnovějších výtvarných technik. Sběratelství, modelářství, péči o zvířata a mnoho dalších v rubrice uvádíme v rubrice Volný čas.

Masopustní oslavy a něco dobrého teplého k pité patří k sobě. A něco dobrého si vlastně zasloužíte i tehdy, když nejdete rejdit s průvodem masek. Stačí vyzkoušet naše tipy, které vás dostanou do pohybu i doma v křesle.

Publikováno: 29.2.2016 1:00:00
Zobrazeno: 1707x
Kategorie: Hobby

Ubrousková technika je postup, při kterém se dekory a motivy z potištěných papírových ubrousků přenášejí na nejrůznější povrchy. K lepení ubrousků je možné použít speciální lepidlo na dekupáž, případně mírně zředěný bezbarvý akrylový lak. Stoličku jsme natřeli stříbrnou barvou s metalickým efektem a bezbarvým lakem Schöner Wohnen Farbe a ozdobili ubrousky a ozdobným hedvábným papírem Faserseide (Rayher).

Publikováno: 3.10.2015 1:00:00
Zobrazeno: 5171x
Kategorie: Hobby
Rubrika: Dekorace