Zahrada

V kategorie ZAHRADA Praktik pomáhá zútulnit pozemek kolem domu nebo chalupy či chaty. V rubrice Stavby a konstrukce se dozvíte, jak vyrobit či vybudovat různé zahradní objekty, například skleník, pergolu,  zahradní krb, houpačku, jezírko a mnoho dalších. V rubrice Péče o zahradu zjistíte, co obnáší správná starost o zahradu, na jaké stanoviště a do jaké půdy co sázet, i třeba jak správně pečovat o trávník. Rubrika Okrasné rostliny přináří informace, jak správně pečovat o květiny, okrasné keře a stromy a jak pěstovat jedlé výdobytky ze zahrady se dočtete v rubrice Ovoce, zelenina, byliny.

V aktuálním čísle se mimo jiné dozvíte, jak vyzrát na pěstování zimostrázu, neboli buxusu, někdy také nazývaného krušpánek. Víte, že  lze tvarovat do rozmanitých obrazců a tvarů, jak je známe ze zámeckých zahrad?  Ale oblíbené jsou i zcela moderní variace buxusů v keramických nádobách umístěných u vchodů, na terasách a balkonech obytných domů i zahrad.

Zimostráz neboli buxus

Autor: Redakce Praktik, Miroslava Paclová
Publikováno: 8.6.2017 19:21:19
Zobrazeno: 1795x
Kategorie: Zahrada
Rubrika: Okrasné rostliny

V každé zahrádkářské sezoně je nutno - chtě nechtě - počítat s tím, že se objeví škodlivý hmyz, který sáním nebo ostrými kusadly začne likvidovat nadějně se rozvíjející květiny, zeleninu či ovocné dřeviny. Znehodnocuje vzhled, ničí úrodu a při jejich přemnožení dochází k úhynu rostlin.

Puklice na zahradní borůvce

Publikováno: 8.6.2017 18:00:21
Zobrazeno: 1659x
Kategorie: Zahrada
Rubrika: Péče o zahradu