Dílna

V kategorii DÍLNA v rubrice Nářadí najdete ruční a elektrické nářadí,jak s ním pracovat, nejrůznější inovace a modernizace nástrojů potřebných především pro práci se dřevem a kovem, ale i nářadí stavební nebo zahradní. V rubrice Materiály se seznámíte s materiály, které na své výrobky potřebujete, včetně lepidel, tmelů či nátěrových prostředků. V rubrice Práce se dřevem jsou názorné ukázky truhlářských technik, výroby nábytku, bytových či zahradních doplňků apod.

Zabývat se budeme hmoždinkami, zajímavými a ve většině oborů nenahraditelnými spojovacími prvky. U hmoždinek nezáleží zdaleka tak na materiálu, ale zejména na jejich tvarovém řešení, které musí odpovídat způsobu zatěžování (namáhání na tah, střih a ohyb) a samozřejmě i na podkladu, v němž musí držet.

Autor: Redakce Praktik, Karel Štech
Publikováno: 7.11.2016 1:00:00
Zobrazeno: 6483x
Kategorie: Dílna
Rubrika: Materiály


Víceúčelové obráběcí stroje umožňují řezání, frézování, hoblování a další obrábění dřeva, aniž byste si museli na každou z těchto prací pořizovat stroj zvlášť. Velkou výhodou multifunkčních dřevoobráběcích strojů je možnost střídat několik typů prací se dřevem. Obvykle je to navíc možné bez složitého přenastavování stroje. Za cenu určitých kompromisů, které nejčastěji spočívají v omezení velikosti obrobku oproti profesionálním strojům či jednoúčelovým zařízením, si tak můžete vybavit dílnu praktickým a skladným zařízením pro domácí truhlařinu. Soustředěním více zařízení do jedné pracovní stanice ušetříte kromě místa i náklady na energii.

Publikováno: 15.9.2016 1:00:00
Zobrazeno: 4171x
Kategorie: Dílna