Byt

Kategorie BYT přináší rady a návody, jak upravit, vylepšit či zmodernizovat svůj domov, ale také představuje nové trendy v bydlení. V rubrice Opravy a renovace naleznete, jak vlastními silami provést různé úpravy stěn, stropu, podlah, sanitárního zařízení, jak opravit nábytek a další. V rubrice Modernizace najdete například, jak výměnit kuchyňskou linku, zbudovat krb, nově očalounit křesla nebo si pořídit efektivnější vytápění domu. A v rubrice Povrchové úpravy se většinou natírá, lakuje, maluje…

Při nákupu nábytku člověk často sleduje kvalitu laku či povrchovou úpravu, poměřuje tloušťku korpusu dvířek, hledá výrobce kování. Zapomíná však zkontrolovat hrany, způsob jejich zakrytí i kvalitu provedení. Přitom právě tento detail často rozhoduje o tom, jak dlouho a jak dobře vám bude nábytek sloužit.

Publikováno: 17.2.2017 12:00:00
Zobrazeno: 3342x
Kategorie: Byt

Pojištění představuje pro majitele nemovitosti štěstí v neštěstí. Stane-li se něco nečekaného či nepříjemného – ať už člověka vykradou, přívalový déšť mu vyplaví sklep, nebo ho vytopí soused pračkou – aspoň mu někdo „dá“ peníze, aby mohl vše uvést co nejrychleji do původního stavu. Ovšem někteří vlastníci nemovitostí mohou zažít při jednání s pojišťovnou druhý šok – částka, kterou jim nabídnou, je nízká a zdaleka na nápravu nestačí. Zpravidla si za to může člověk sám – uzavřel špatné pojištění.

Publikováno: 16.2.2017 1:00:00
Zobrazeno: 1836x
Kategorie: Byt