Dům

V kateforii DŮM nabízí Praktik informace o stavebních materiálech a o technikách jednotlivých stavebních postupů. V rubrice Stavba najdete jednoduché stavební práce, které můžete zvládnout jako laici sami, například zdění, omítání, pokládku podlah, nebo třeba výstavbu podkroví. V rubrice Rekonstrukce naleznete například postup prací při rekonstrukcích souvisejících s bydlením slovem i názornou fotografií: sanací vlhkého zdiva počínaje, přes nátěry fasád, výměnu oken a dveří až po opravu krovů a přeložení střechy.

<<<133134135>>>

Označení domovním znamením je starší než dnešní číslování: už od středověku plnila praktický účel – informovat chodce o domě a jeho majiteli. Nákladně a umělecky zpracovaná znamení zůstávají na domě nejen jako připomínka starých časů, ale možnost originálního odlišení dnes znovu motivuje majitele umístit nad vstupem do budovy vlastní domovní znamení.

Autor: Redakce Praktik, Zuzana Nielsenová
Publikováno: 2.5.2010 16:51:39
Zobrazeno: 3787x
Kategorie: Dům
Rubrika: Bydlení

Stavbu moderní koupelnu dokončíme pokládkou dlažby. Aby se malý prostor opticky zvětšil, pokládáme dlaždice na podlahu diagonálně. Vtipným a neotřelým detailem je podlahové osvětlení, které zabudujeme do spár.

Autor: Redakce Praktik, Jaroslava Medková
Publikováno: 15.4.2010 20:34:09
Zobrazeno: 4843x
Kategorie: Dům
Rubrika: Rekonstrukce
<<<133134135>>>