Letní osvěžení pod venkovní sprchou

Takové osvěžení pod venkovní sprchou je v horkých dnech skutečně velmi příjemné. Funkční venkovní sprchu si můžete vyrobit svépomocí či svou důvěru vložit v některého z výrobců. Na trhu najdete levné vaky, jednoduché sprchy na studenou vodu či dražší solární sprchy.

Velmi oblíbenou variantou jsou černé nepropustné vaky, které jsou opatřeny sprškou s uzavíracím ventilem a napouštěcím otvorem. Mohou se zavěsit na větěv stromu nebo na pevném háku na stěně garáže, dřevníku apod. Pokud najdete slunné místo, voda se ve vaku ohřeje a teplá voda (například pro důkladnější umytí a hygienu) je na světě.

Další variantou je jednoduchá přenosná sprcha na studenou vodu. Slouží pro rychlé osprchování a osvěžení třeba právě pro vaše ratolesti. Díky lehké konstrukci jsou přenosné.

O dalších možnostech venkovních sprch se dočtete v srpnovém čísle časopisu Praktik


Rady a tipy:

Zvolte produkt se zásobníkem o velikosti alespoň 20 litrů, abyste měli zásobu teplé vody na sprchování několika osob za sebou.

K nejrozšířenějším typům patří solární sprchy, jež lze připevnit k podložce, například k terasovým prknům. zámkové dlažbě či betonovému soklu.

Nezamrzající venkovní sprchu oceníte nejen u bazénu, ale také při saunování nebo pobytu ve venkovní vířivce.


Autor: Redakce Praktik, al, redakčně upraveno
Publikováno: 30.7.2017 12:52:27
Kategorie: Zahrada
Rubrika: Stavby a konstrukce
Foto: Ilustrační foto (Pixabay.com)