Vtipné dekorace z korku


Nejen milovníci vína ocení dekorace zhotovené z korkových zátek. Jsou vtipné a ekologické a navíc vypovídají o zálibách toho, kdo je vytvořil. Pokud si schováváte špunty z vypitých lahví, pusťte se do výroby hned. Pokud ne, začněte sbírat, ať máte z čeho tvořit příští rok.

Máte doma plnou krabici korkových zátek od vína? Zkuste je podle našeho návodu proměnit na vtipné dekorace.

Andělíčci

Na korkové „tělíčko“ přilepte „hlavičku“ – přírodní dřevěný korálek (průměr 2,5 cm). Poskládejte stužku (šířka 2,5 cm) do tvaru mašle pro křídla andělíčka, uprostřed ji několikrát obtočte nití a zavažte na uzlík. Vzniklým očkem z nitě provlékněte přírodní provázek, upevněte křídla andělíčkovi na tělíčko a provázek pevně zavažte na mašličku. Zezadu provlékněte pod křídly kousek provázku, úzkou stužku nebo kovový háček na zavěšení. Andělíčkovi můžete na obličej namalovat černým permanentním popisovačem na dřevo „smajlíka“ – a hotovo.

Pyramida, stromeček
Zhruba stejně dlouhé a stejně silné korkové zátky svažte do pyramidy – dolů přijdou tři, doprostřed dvě a nahoru jedna. Zátky můžete slepit k sobě lepicím perem, aby se pyramida nerozpadávala, a opět ozdobit malými snítkami chvojí. Nakonec pyramidu ozdobně převažte silnější zlatou nití nebo červenou stužkou. Zhotovíte-li pyramidu ze zátek nařezaných na kotoučky, jejichž délka je stejná jako průměr zátky, vytvoříte z ní snadno stromeček – stačí opět kotoučky svázat nebo slepit k sobě, pod prostřední kotouček dolní řady přilepit „kmen“ a stromeček ovázat přírodním provázkem nebo stužkou tak, aby nahoře vzniklo oko na zavěšení.

Publikováno: 21.12.2016 1:00:00
Kategorie: Hobby
diskuze k článku