Zlikvidujte plísně v koupelně

Když se sprchujeme, koupeme, pereme prádlo, nebo si jen čistíme zuby, uvolňujeme do ovzduší vlhkost. Vysoká vlhkost vzduchu se sráží na hladkých chladnějších plochách, jako jsou okenní tabulky nebo zrcadla a je živnou půdou pro plísně. Velmi často se vyskytují v rozích za nábytkem , pod umyvadlem, nebo na stěně jako šedavé mapy. Najdete je i okolo vany, umyvadla nebo sprchového koutu jako zašedlé či začernalé spáry.
Orosené okno v koupelně, často se rosící zrcadlo nebo jiné hladké plochy jsou varovnými signály, které mluví o tom, že v ovzduší se vyskytuje vysoká vlhkost. Nadměrná vlhkost je živnou půdou pro růst plísní. Na takových místech se jim velice dobře daří a hezky rostou. Jejich výskyt ovšem nezpůsobuje jen škody na majetku, jako jsou plesnivé zdi, nábytek nebo zatuchlý vzduch. Plísně jsou velkým zdravotním problémem. Jejich výskyt může způsobovat alergiecké reakce, kožní vyrážky, trávicí obtíže nebo dokonce dýchací potíže a astma. Navíc se člověk cítí v takovém prostředí unavený, často jej může bolet hlava a bývá v psychické nepohodě. To všechno jsou argumenty, které jasně říkají, že plísní je třeba se rychle zbavit. Koupelna je místo, kde probíhá většina naší hygieny a mělo by tedy být hygienicky čisté. Proto je nutné plísně v koupelně okamžitě zlikvidovat.
V momentě, kdy vidíme zjevné projevy plísní na stěnách nebo ve spárách, je třeba použít pomocníky, kteří nám je pomohou zlikvidovat.
Začernalé silikonové spáry mezi dlaždicemi nebo okolo vany či sprchového koutu jsou klasickým projevem výskytu plísní. Plísně využijí i drobných netěsností nebo poréznosti silikonu, ihned se ve spáře usídlí a odtud se pak rozšiřují. Nyní ovšem nemusíte vytrhávat starý silikon, abyste se plísní zbavili. Stačí použít Ceresit RE-NEW. Tento speciální silikon obnovuje jedním tahem celou spáru a rozzáří ji bělostí. Díky revolučnímu složení pomáhá zamezit růstu plísní pod nanesenou vrstvou. Navíc působí i preventivně a zamezuje jejich vzniku v budoucnosti.
 Plísně v rozích a na stěnách můžete snadno zlikvidovat sprejem na plísně. Vhodným pomocníkem je například sprej Ceresit STOP PLÍSNI, který jednoduše nastříkáte na zaplísněnou plochu a necháte chvíli působit, následně opláchnete. Sprej čistí a dezinfikuje v jednom kroku, místo zbaví nejen plísní, ale také bakterií.
Aby plísně dále nevznikaly, je potřeba udržovat v koupelně optimální vlhkost. Tento pohlcovač vlhkosti pracuje na bázi speciálních tablet, které díky otvoru a speciálnímu tvaru přístroje pohlcují maximální množství vlhkosti ze vzduchu a sráží ji v tekutinu. Kvalita a rychlost účinku je zaručena kombinací originálního Ceresit systému a originální Ceresit tablety, které fungují jako celek. Tak, jak tableta nasává vlhkost, postupně se rozpouští. Jedna tableta vydrží fungovat 1 – 2 měsíce podle velikosti místnosti a hladiny vzdušné vlhkosti. Poté můžete zakoupit náhradní tablety AERO 360°, které jsou nyní obohaceny jemnou levandulovou a jarní vůní a příjemně koupelnu osvěží.
S těmito šikovnými pomocníky nemusí plísně vyhrávat ani v koupelně.
www.stop-vlhkosti.cz


Publikováno: 22.3.2017 12:26:28
Kategorie: Byt
Rubrika: Povrchové úpravy