Cesta k modernímu hygienickému standardu

V letošním červnovém čísle časopisu Praktik se věnujeme mimo jiné problematice toalet a jejich zasazení do moderního bytu,  a to v duchu nejnovějších trendů. Cesta k takovému cíli nemusí být ani zase tak složitá. Lidé dnes považují toaletu za naprostou samozřejmost, ale sluší se v této souvislosti připomenout, že na světě je stále mnoho lidí, kteří si mohou o takovém luxusu nechat jen zdát.


Podle zprávy Dětského fondu OSN (UNICEF) a Světové zdravotnické organizace (WHO) nemá dokonce každý třetí obyvatel na Zemi plnohodnotnou toaletu, což samořejmě vede k šíření nemocí a problémům s hygienou. A přitom tu uměli vyřešit například i Indové ve druhém tisíciletí před naším letopočtem. Měli totiž již poměrně sofistikované vodní toalety s prkénky a jakousi kanalizací.

V dnešní době se mění nejen design keramických toaletních mís, jejich kvalita, ale také potřeba úspory vody při splachování. Již delší dobu je standardem individuální dávkování vody u moderních toalet, malé (3 l) či velké (6 l). Oproti běžnému devítilitrovému splachování se tak spotřeba omezí až o 60 procent. U moderních toalet se myslí též velmi úzkostlivě na hygienu a omezení přítomnosti bakterií v rámci samotného sedátka a toaletní mísy. Chcete vědět o moderních trendech vhodných toalet více? Tak neváhejte a zakupte náš časopis.

Publikováno: 8.6.2017 11:55:08
Kategorie: Byt
Rubrika: Povrchové úpravy