Vánoce jsou obdobím, kdy se peníze rozkutálejí rychleji než jindy. Je proto logické, že se člověk snaží na těch méně důležitých věcech ušetřit. Platí to i o některých potravinách. Také čekáte, až bude nějaký olej v akci, abyste ho měli dost na smažení vánočního kapra, klobásy či svátečních řízků? Pozor, ne každý olej je k tomu vhodný, tak ať si neuškodíte!

Publikováno: 2.12.2015 1:00:00
Zobrazeno 1x
Kategorie: Čtenáři
Rubrika: Dobrá rada

 

Nejen milovníci vína ocení dekorace zhotovené z korkových zátek. Jsou vtipné a ekologické a navíc vypovídají o zálibách toho, kdo je vytvořil. Pokud si schováváte špunty z vypitých lahví, pusťte se do výroby hned. Pokud ne, začněte sbírat, ať máte z čeho tvořit příští rok.

Publikováno: 1.12.2015 1:00:00
Zobrazeno 8x
Kategorie: Dům


Víceúčelové obráběcí stroje umožňují řezání, frézování, hoblování a další obrábění dřeva, aniž byste si museli na každou z těchto prací pořizovat stroj zvlášť. Velkou výhodou multifunkčních dřevoobráběcích strojů je možnost střídat několik typů prací se dřevem. Obvykle je to navíc možné bez složitého přenastavování stroje. Za cenu určitých kompromisů, které nejčastěji spočívají v omezení velikosti obrobku oproti profesionálním strojům či jednoúčelovým zařízením, si tak můžete vybavit dílnu praktickým a skladným zařízením pro domácí truhlařinu. Soustředěním více zařízení do jedné pracovní stanice ušetříte kromě místa i náklady na energii.

Publikováno: 30.11.2015 1:00:00
Zobrazeno 643x
Kategorie: Dílna

 

Před zimním obdobím se nejrůznější druhy drobných hlodavců, jako jsou myši, krysy a potkani, stahují do blízkosti našich obydlí, kde nejen, že působí škody například na skladované úrodě zeleniny, ale ještě mohou přenášet různé choroby, které jsou nebezpečné i pro nás. Nový typ nástrahy na tyto nezvané návštěvníky, rodenticid, nazvaný RODICUM Pasta, umožňuje hlodavce efektivně zahubit, aniž by ohrožoval jiná domácí zvířata.

Publikováno: 27.11.2015 1:00:00
Zobrazeno 36x
Kategorie: Dům
Rubrika: Bydlení
Jak poznáte, který plast jde slepit?


Lepení plastů patří mezi nejnáročnější hlavně z hlediska určení druhu materiálu, který chceme lepit. Je ale třeba si nejprve uvědomit, že ne všechny plasty jsou slepitelné. Pokud chcete vědět, která lepit lze, a který ne, máte dvě metody: zkoušku ve vodě či kapkovou metodu.

Zkouška ve vodě

Vložte odlomený kousek plastu do vody a sledujte, zda-li plave. Slepitelné plasty se ponoří, naopak neslepitelné plasty odpuzují vodu a zůstanou plavat na hladině.

Kapková metoda

Na lepený materiál naneste kapku vody anebo vteřinového lepidla. Podle úhlu, který svírá okraj kapky lepidla se základním materiálem, lze poměrně přesně určit, zda je materiál slepitelný. Pokud je úhel α menší než 25 stupňů, je již splněn jeden předpoklad vytvoření kvalitního spoje a plast je slepitelný.

Publikováno: 26.11.2015 1:00:00
Kategorie: Čtenáři

 

Kolem domu se stále něco děje. Občas musíme zasáhnout do asfaltové silnice nebo chodníku například při opravě kanalizace nebo plynu, opravit menší poškozené plochy v okolí garáže a podobně. Poradíme vám, jak opět uvést vše do původního stavu.

Publikováno: 25.11.2015 1:00:00
Zobrazeno 36x
Kategorie: Dům
Rubrika: Rekonstrukce

 

Není domácího kutila, který by neměl ve své výbavě elektrickou vrtačku. Někteří z vás jistě mají i dnes už cenově dostupnou stolní či sloupovou vrtačku nebo alespoň stojan pro upnutí ruční vrtačky. Ne každý ale ví, že je možné k nim zhotovit užitečné přídavné zařízení, které práci zjednoduší i urychlí.

Publikováno: 24.11.2015 1:00:00
Zobrazeno 2959x
Kategorie: Dílna
Rubrika: Nářadí
<<<123>>>
11/2015
11/2015