Digestoř patří k velmi opomíjeným domácím spotřebičům. V letním období, kdy jsou okna otevřená, to tolik nevadí. Situace se změní na podzim a v zimě, až začne topná sezona a okna nejen v kuchyních se napevno zavřou, aby tudy neunikalo draze zaplacené teplo. Pachy z připravovaných pokrmů nejsou ten největší problém, který nefunkční digestoř představuje. Mnohem víc vadí vlhkost vzduchu vznikající nejen při vaření. Pokud se z bytu neodstraní, může vést i ke vzniku zdraví škodlivých plísní.

Publikováno: 30.9.2016 1:00:00
Zobrazeno 131x
Kategorie: Dům
Rubrika: Bydlení

Neustálé sezení je zkázou současné generace a jejího zdraví. Není divu – ráno člověk sedí cestou do práce v autě či autobuse, pak se osm hodin nehne ze židle v zaměstnání, a večer tráví sezením v křesle u televize. A záda trpí. Co zkusit sedět a hýbat se zároveň? Vyměňte křeslo za kuličkový pytel nebo houpačku.

Publikováno: 29.9.2016 1:00:00
Zobrazeno 480x
Kategorie: Dům
Rubrika: Bydlení

Ve srovnání s květinami řezanými nám pokojová rostlina opakovaně poskytuje možnost pozorovat květ od vývinu malých poupat do plného rozvinutí. Nabídka trhu je opravdu štědrá, můžeme si vybrat z mnoha rozměrů, tvarů, barev a vůní.

Publikováno: 27.9.2016 1:00:00
Zobrazeno 5324x
Kategorie: Zahrada
Rubrika: Okrasné rostliny

 

Co je bio a eko, je in! Ovšem rozhodně nejde o módní výstřelek několika posledních let. A platí to i pro zahrady. „Principy a vzory, které se v přírodní zahradě využívají, znali naši dávní i nedávní předkové,“ vysvětluje Tomáš Svoboda, který se zabývá navrhováním přírodních zahrad. „My jsme tyto přírodní principy zapomněli a nahradili je chemií a technikou,“ dodává. Pro přírodní zahrady mluví ještě jedno plus – rozhodně se na nich nenadřete!

Publikováno: 26.9.2016 1:00:00
Zobrazeno 2508x
Kategorie: Zahrada
Rubrika: Okrasné rostliny


Line se z vaší pračky takový zápach, že se pomalu bojíte dát do ní věci, aby ten nepříjemný odér nechytly? Nebo máte stěny myčky tak mastné, že sklenice raději myjete v ruce? A o vnitřku trouby a její čistotě nechce mluvit snad žádná hospodyně… Přitom si za stav svých domácích spotřebičů může člověk sám. Stačí jim věnovat pár minut, aby vám sloužily celá léta.

Publikováno: 23.9.2016 1:00:00
Zobrazeno 913x
Kategorie: Byt

Je to už pár týdnů, co jste uklízeli zimní věci a při té příležitosti srovnali všechny „komínky“ a udělali ve skříních pořádek, jenže teď už to není vůbec vidět a mohli byste začít znova? Chyba je možná v systému, jakým věci do polic ukládáte. I umístění věcí ve skříni má totiž svá pravidla a systém. Pokud je dodržíte, ušetříte si neustále skládání a přerovnávání.

Publikováno: 22.9.2016 1:00:00
Zobrazeno 266x
Kategorie: Byt


Zateplení, výměna oken, rekonstrukce kotelny – to jsou nejčastější kroky, kterými se majitelé snaží zlepšit energetické vlastnosti budov a snížit tak náklady na provoz a bydlení celkově. Cena za tyto stavební úpravy se však u bytových a panelových domů šplhá od statisíců k milionům. Je proto příjemné, pomůže-li s jejich uhrazením finanční dotace. Ale pozor, velmi často se stává, že kvůli chybám ji musí vlastník objektu vracet!

Publikováno: 21.9.2016 1:00:00
Zobrazeno 1594x
Kategorie: Byt magazín
<<<123>>>
9/2016
9/2016