Stačí otočit „červeným“ kohoutkem, a teče ze zdi – na první pohled není v získávání teplé užitkové vody žádný problém. Ten zpravidla nastává až při placení účtu, kdy člověk zjistí, že ho metr krychlový přijde i na více než dvě stě korun.

Autor: Redakce Praktik, mk
Publikováno: 26.8.2016 1:00:00
Zobrazeno 191x
Kategorie: Dům
Rubrika: Bydlení

Možnosti oscilační brusky už vyzkoušela řada profesionálů i domácích kutilů. Tento multifunkční nástroj lze použít k řezání či broušení i k dalším řemeslným pracím. A díky širokému spektru prodávaného příslušenství získáte s oscilační bruskou alternativu hned k několika běžným typům nářadí.

Autor: Redakce Praktik, Václav Větrovský
Publikováno: 25.8.2016 1:00:00
Zobrazeno 490x
Kategorie: Dílna
Rubrika: Nářadí

Stačí setřít skla a hladké rámy, a za pár minut je umyto. Snadná údržba patří k největším výhodám plastových oken. Majitelé pak mají tendenci péči o ně si maximálně zjednodušit a zanedbávat ji. Vzpomenete si, kdy jste naposled promazávali kování a seřizovali panty? Pokud ne, napravte to nyní s naším návodem krok za krokem.

Autor: Redakce Praktik, ma
Publikováno: 24.8.2016 1:00:00
Zobrazeno 21x
Kategorie: Dům
Rubrika: Bydlení

 

Náš národ již tradičně rád naplňuje hrnečky a misky plody ze zahrádky. Jahody jsou samozřejmě nepřekonané stálice, ale řadu let se hřejí na výsluní již také velkoplodé zahradní borůvky. Nejdříve osidlovaly pouze zahrady užitkové, nyní se stávají součástí okrasných ploch, které oživí možnost něco uzobnout, a postupně se dokonce stěhují také na balkony a terasy.

Autor: Redakce Praktik, Miroslava Paclová
Publikováno: 23.8.2016 1:00:00
Zobrazeno 24x
Kategorie: Zahrada
Rubrika: Péče o zahradu

 

Marmeláda bez jahod za čtyřicet korun, kečup bez rajčat… Děsí vás cena i kvalita potravin, které jsou v regálech obchodů, a tak jste se rozhodli udělat tomu přítrž a letos si vypěstovat vlastní kvalitní ovoce a zeleninu? Pak právě nyní přichází čas sklizně a s ním i otázka: Jak nejlépe úrodu uchovat na zimní měsíce? Variant existuje několik.

Autor: Redakce Praktik, mk
Publikováno: 22.8.2016 1:00:00
Zobrazeno 29x
Kategorie: Zahrada
Rubrika: Ovoce, zelenina, bylinky

Nové, uměle vyrobené materiály jsou dokonalejší a odolnější než ty staré – tak zní heslo, kterým se mnozí řídí při zařizování bytu a při výběru nábytku, podlahy či dveří. Proto volí dvířka opatřená vrstvou laku, laminátu či polyuretanu a věří, že jsou nezničitelná. Ovšem zklamání většinou přichází brzy. I proto zažívají svůj velký návrat přírodní materiály a z nich hlavně dřevěná dýha. Máte pocit, že dýhy a umělé imitace dřeva jsou vlastně skoro totéž, tak proč platit za dražší dýhu, když jsou k mání levnější napodobeniny? Jenže to je omyl, dýha je mnohem lepší. 

Publikováno: 19.8.2016 1:00:00
Zobrazeno 1381x
Kategorie: Hobby

 

Domácí miláčkové jsou pro radost. Tedy s výjimkou jediného období, a tím je jaro, kdy mění srst a línají. Jejich chlupy jsou pak všude – na koberci, na pohovce i na oblečení. Jste také majiteli psa či kočky a řešíte tento problém? Vyzkoušejte našich pět rad.

 

Autor: Redakce Praktik, mk
Publikováno: 18.8.2016 1:00:00
Zobrazeno 398x
Kategorie: Dům
<<<123>>>
8/2016
8/2016