Kamenné zídky bývají často součástí zahrad u rodinných domů. Majitelé pozemků mnohdy zbytečně upřednostňují mohutné zdi, ve kterých hraje důležitou roli pojivo. Toto řešení je nejen pracnější, ale také výrazně dražší v porovnání se suchou zídkou, v níž se jednotlivé kameny skládají bez použití pojiva. Kromě peněz vám ušetří práci, a navíc vypadají opravdu dobře.

Autor: Redakce Praktik, Lucie Peukertová
Publikováno: 26.7.2016 1:00:00
Zobrazeno 9x
Kategorie: Zahrada
Rubrika: Stavby a konstrukce

Grilování patří k létu. Asi nejlákavější je klasické grilování na žhavém dřevu, dřevěném uhlí či briketách, ale můžeme grilovat také na plynu či elektřině. Klobásy, steaky i zelenina chutnají výborně, ale pak nastává méně oblíbená činnost – čištění připečených zbytků jídla. Mastné produkty mají jednu nepříjemnou vlastnost: ulpívají na roštech, nepříjemně zapáchají a nevypadají vábně.

Autor: Redakce Praktik, Miroslav Koubek
Publikováno: 25.7.2016 1:00:00
Zobrazeno 14x
Kategorie: Zahrada
Rubrika: Stavby a konstrukce

Smog, prach, výfukové plyny, pily, alergen - to vše obsahuje „čerstvý“ vzduch, který člověk dýchá venku. Mnozí proto raději, jakmile se zhorší rozptylové podmínky, zůstávají doma. Jenže ani v bezpečí vlastního bytu či domu na tom nejste lépe. Podle odborníků totiž vzduch v místnostech obsahuje formaldehydy, oxidy dusíku a síry nebo těkavé organické látky. Ne, není třeba se hned stěhovat do pralesa nebo kupovat tu nejdražší čističku vzduchu. Existuje i jednodušší možnost. Zvlášť pokud se chystáte v nejbližších měsících malovat.

Publikováno: 22.7.2016 1:00:00
Zobrazeno 155x
Kategorie: Dům
Rubrika: Bydlení


Zateplení, výměna oken, rekonstrukce kotelny – to jsou nejčastější kroky, kterými se majitelé snaží zlepšit energetické vlastnosti budov a snížit tak náklady na provoz a bydlení celkově. Cena za tyto stavební úpravy se však u bytových a panelových domů šplhá od statisíců k milionům. Je proto příjemné, pomůže-li s jejich uhrazením finanční dotace. Ale pozor, velmi často se stává, že kvůli chybám ji musí vlastník objektu vracet!

Publikováno: 21.7.2016 1:00:00
Zobrazeno 1453x
Kategorie: Byt magazín

 

Jedním ze způsobů, jak pečovat o ovocné dřeviny a vypěstovat na nich kvalitní ovoce, je řez v letním období. Stromy po něm totiž budou vzdušnější, k plodům se dostane více světla a ve výsledku budou o poznání sladší. Tímto zásahem navíc předejdeme rozvoji některých chorob a dokonce si můžeme usnadnit i tvarování koruny. Je tedy nasnadě, že bychom letnímu řezu měli věnovat více pozornosti.

Autor: Redakce Praktik, Ing. Pavel Kadlas, Mgr. Kristina Blümelová
Publikováno: 20.7.2016 1:00:00
Zobrazeno 51x
Kategorie: Zahrada
Rubrika: Ovoce, zelenina, bylinky

Máte pocit, že při sušení prádla není jak a na čem šetřit, protože šňůra za stokorunu a kolíčky za dvacku vám vydrží déle než jednu sezonu, a slunce svítí zadarmo? Ale sušit prádlo venku nelze po celý rok a péče o oděvy přece jejich pověšením nekončí!

Autor: Redakce Praktik, Magdaléna Krajmerová
Publikováno: 19.7.2016 1:00:00
Zobrazeno 42x
Kategorie: Čtenáři

Třapatka nachová je krásná. Jedna z mnoha jejích odrůd se nazývá MAGNUS – velká, vznešená, a kdo ji viděl v plném květu, potvrdí, že taková opravdu je. A třapatka je i velmi užitečná. Působí podpůrně na imunitu organismu – umožňuje mu nastartovat obranné mechanismy v rámci hesla „pomoz si sám“.

Autor: Redakce Praktik, Peter Gajdoštin
Publikováno: 18.7.2016 1:00:00
Zobrazeno 48x
Kategorie: Zahrada
Rubrika: Okrasné rostliny
<<<123>>>
8/2016
8/2016