Ubrousková technika je postup, při kterém se dekory a motivy z potištěných papírových ubrousků přenášejí na nejrůznější povrchy. K lepení ubrousků je možné použít speciální lepidlo na dekupáž, případně mírně zředěný bezbarvý akrylový lak. Stoličku jsme natřeli stříbrnou barvou s metalickým efektem a bezbarvým lakem Schöner Wohnen Farbe a ozdobili ubrousky a ozdobným hedvábným papírem Faserseide (Rayher).

Publikováno: 3.10.2015 1:00:00
Zobrazeno 2348x
Kategorie: Hobby
Rubrika: Dekorace

 

Co je bio a eko, je in! Ovšem rozhodně nejde o módní výstřelek několika posledních let. A platí to i pro zahrady. „Principy a vzory, které se v přírodní zahradě využívají, znali naši dávní i nedávní předkové,“ vysvětluje Tomáš Svoboda, který se zabývá navrhováním přírodních zahrad. „My jsme tyto přírodní principy zapomněli a nahradili je chemií a technikou,“ dodává. Pro přírodní zahrady mluví ještě jedno plus – rozhodně se na nich nenadřete!

Publikováno: 2.10.2015 1:00:00
Zobrazeno 1795x
Kategorie: Zahrada
Rubrika: Okrasné rostliny


Nový občanský zákoník je všeobecně považovaný za kodex, který zlepšil postavení nájemníků vůči majitelům nemovitostí. Nájem bytu v kodexu upravují paragrafy 2235 až 2301. Samozřejmě záleží na jejich výkladech, ale už první rok a půl potvrdil, že nájemci jsou na tom lépe. Radost z toho nemají ani společenství vlastníků jednotek či bytových družstev. Pokud si některý z vlastníků či družstevník nastěhuje problematického nájemce, šance zbavit se ho je dle tohoto kodexu menší než dříve. A to hned z několika důvodů.

Publikováno: 1.10.2015 1:00:00
Zobrazeno 244x
Kategorie: Byt magazín


Jestliže vás v kuchyni obtěžuje nepříjemný odér anebo dokonce mušky, je opravdu nejvyšší čas se zamyslet, kde je chyba. Její odstranění bude s největší pravděpodobností otázkou okamžiku. Stačí se jen podívat, jak a kde skladujete kuchyňský odpad.

Publikováno: 29.9.2015 23:00:00
Zobrazeno 26x
Kategorie: Byt

Topná sezona pomalu začíná. Pokud jste si ještě nenechali vyčistit komín a zkontrolovat topidlo, případně opravit nebo doladit jednotlivé komponenty topného systému, je nejvyšší čas to udělat.

Publikováno: 27.9.2015 10:00:00
Zobrazeno 44x
Kategorie: Dům


Umyvadlo, vana či sprcha, toaleta, skříňky a pokud možno ještě pračka - toto zařízení do koupelny dát musíte, ať má velikost dva, nebo dvacet metrů čtverečních. Většina lidí řeší první problém, tedy jak vše vtěsnat na malý prostor. Zpravidla se při tom dopouštějí jedné chyby. Aby ušetřili místo, kupují malé umyvadlo, pidivanu a podobně. Ovšem taková koupelna pro trpaslíky lidem dobře sloužit nemůže.

Publikováno: 25.9.2015 10:00:00
Zobrazeno 53x
Kategorie: Byt
Proč se vyplatí koupit si říjnový Praktik?

První podzimní číslo časopisu Praktik už je na pultech obchodů a opět přináší spoustu zajímavých rad, tipů, nápadů a pracovních postupů, které jinde nenajdete.
Hned v úvodu vás zavedeme do domu v proluce, který je příkladem toho, že na komfortní bydlení nepotřebujete ohromnou parcelu, ale postačí i malý prostor mezi dvěma domy, kde kdysi stávala obyčejná stodola. Protože majitelé nechtěli narušit ráz malebné vesničky, při stavbě použili některé prvky typické spíš pro stodolu než rodinné sídlo. Velmi zajímavá je v domě práce s okny a světlem, která může inspirovat každého, kdo se chystá stavět či rekonstruovat.
Máte plány mnohem skromnější a bude vám stačit, když do Vánoc zvládnete aspoň zrekonstruovat koupelnu? Pak určitě oceníte naše velké rady pro malou koupelnu, kdy doporučíme, jak ji zařídit a jaké zařízení do ní vybrat, aby i na malém prostoru nabídla velké pohodlí. Jestliže máte ještě jednodušší ambice a bude vám stačit, že do konce roku vymalujete, pak vám poradíme, jaké barvy jsou právě v módě a proč se vyplatí vsadit třeba na bílou klasiku. Tipy a nápady máme i pro ty, kdo zařizují dětský pokoj a chtějí pro své potomky zajímavý a praktický stůl, kreativní tabule nebo jen udělat něco pro to, aby byla tato místnost hezky uklizená. A určitě se každému bude hodit pár tipy, jak se zbavit věčného a nepříjemného zápachu z odpadkového koše.

Jestliže se chcete pustit do větších či menších oprav v bytě a domě přinášíme vám návod, jak správně vybrat nový parapet nebo postup, podle něhož si vyměníte prasklou dlaždičku například v koupelně. S naším fotonávodem si také můžete vyrobit stůl pod umyvadlo z dřevěných trámů nebo se naučit dělat ohýbací řezy za pomoci stolní kotoučové pily.

Podzim je spojený i s teplem a přípravami na následující topnou sezonu. Poradíme tedy s přípravou a výběrem palivového dřeva a upozorníme, jak připravit a co kontrolovat u jednotlivých typů kotlů, než poprvé zatopíte.

Časopis Praktik také představuje unikátní novinku – systém zateplení zevnitř, který ocení třeba majitelé starých a historických domů s členitou fasádou. Tento systém se skládá ze speciálních dřevovláknitých desek, které se díky vlastnostem dřeva dokážou velmi dobře vypořádat nejen s vlhkostí, ale jsou také vynikajícím přírodním izolantem. 

Nejen romantické duše pozveme na návštěvu zahrady na skále a nabídneme tip našeho čtenáře, který vám představí svou budku pod dubem.   V sekci zahrada pomůžeme všem, kdo mají na zahradě spoustu rostlin obsypaných zelenými rajčaty, které už přirozenou cestou neuzrají. Seznámíme vás s pěstováním tuřínu a vodnice a v bylinkáriu s mnoha variantami obyčejné pažitky.

Jistě vás zaujme i naše nová praktická linka POLOPATĚ, v níž odborník odpoví na vaše dotazy, jak správně sestřihnout oleandry, pěstovat moruši či jak si poradit s nosatcem lískovým, který snadno zničí celou úrodu oříšků.

A na závěr nebudou chybět ani oblíbené recepty, v nichž se zaměříme na sezonní potraviny. Vy máte jasno, zda zvěřinu raději se zelím, nebo se šípkovou omáčkou? Dle našich receptů si určitě dáte oboje!

Časopis Praktik si můžete prohlédnout a koupit zde! Nezapomeňte, jsme také an facebooku!

Publikováno: 23.9.2015 23:00:00
Kategorie: Čtenáři
<<<123>>>
10/2015
10/2015