Slevové programy a bonusy za věrnost jsou v poslední době velmi oblíbené. Ale víte, že ušetřit můžete nejen v drogerii nebo na benzince, ale i při sjednávání a obnově pojištění? Systém bonusů a malusů (tedy jakéhosi trestu za případnou pojistnou událost) je známý hlavně ze sjednávání povinného ručení aut. Odměny lze ale získat i při pojištění domácnosti nebo nemovitosti. Tak pozor, abyste o ně nepřišli.

Publikováno: 24.2.2017 1:00:00
Zobrazeno 765x
Kategorie: Byt

LED je zkratka slov Light Emitting Diode, tedy dioda vyzařující světlo, oficiálně česky elektroluminiscenční dioda. Tenhle český výraz se ale moc neujal, zůstanu tedy u běžně užívané zkratky LED. Jde o speciálně konstruovanou diodu, která umožňuje přímou přeměnu elektrické energie ve světlo. Je to vlastně přesný opak fotovoltaického článku.

Publikováno: 23.2.2017 1:00:00
Zobrazeno 987x
Kategorie: Byt

Elektrické frézky a hoblíky jsou velmi dobrými pomocníky při práci se dřevem. V domácí truhlářské dílně nabízejí spoustu nových možností při obrábění dřeva i při výrobě a opravách nábytku nebo dekorativních předmětů.

Autor: Redakce Praktik, Václav Větrovský
Publikováno: 22.2.2017 1:00:00
Zobrazeno 523x
Kategorie: Dílna
Rubrika: Nářadí

 

Vlastnit asijskou zahradu je sen nejednoho majitele pozemku, ovšem tvorba takového zahradního díla není zrovna snadná. Pokud se pro tento zahradní styl rozhodnete, můžete ho zakomponovat pouze do části zahrady, kde se může stát prvkem propojujícím dům s exteriérem. Takovým příkladem je rodinná zahrada ve Slaném, kde bylo asijskému stylu zasvěceno zákoutí obklopující dvě odpočinkové terasy a jezírko, v němž kvetou lekníny a plavou ryby.

Publikováno: 21.2.2017 1:00:00
Zobrazeno 665x
Kategorie: Zahrada
Rubrika: Stavby a konstrukce

Mnozí pěstitelé přemýšlejí, jak na své zahrádce vypěstovat širší sortiment rostlin a hlavně jak co nejlépe využít vegetační období. Od tohoto přemýšlení je už jen kousek k vybudování nebo zakoupení fóliovníku nebo skleníku.

Autor: Redakce Praktik, Jan Tomeš
Publikováno: 20.2.2017 1:00:00
Zobrazeno 675x
Kategorie: Zahrada
Rubrika: Stavby a konstrukce

Při nákupu nábytku člověk často sleduje kvalitu laku či povrchovou úpravu, poměřuje tloušťku korpusu dvířek, hledá výrobce kování. Zapomíná však zkontrolovat hrany, způsob jejich zakrytí i kvalitu provedení. Přitom právě tento detail často rozhoduje o tom, jak dlouho a jak dobře vám bude nábytek sloužit.

Publikováno: 17.2.2017 12:00:00
Zobrazeno 1262x
Kategorie: Byt

Pojištění představuje pro majitele nemovitosti štěstí v neštěstí. Stane-li se něco nečekaného či nepříjemného – ať už člověka vykradou, přívalový déšť mu vyplaví sklep, nebo ho vytopí soused pračkou – aspoň mu někdo „dá“ peníze, aby mohl vše uvést co nejrychleji do původního stavu. Ovšem někteří vlastníci nemovitostí mohou zažít při jednání s pojišťovnou druhý šok – částka, kterou jim nabídnou, je nízká a zdaleka na nápravu nestačí. Zpravidla si za to může člověk sám – uzavřel špatné pojištění.

Publikováno: 16.2.2017 1:00:00
Zobrazeno 518x
Kategorie: Byt
<<<123>>>
2/2017
2/2017