Kdo židli má, bydlí. Kdo má čtyři židle a k tomu stůl, zařídil si jídelnu, podle mnohých nejdůležitější místo bytu, kde se všichni rádi potkávají. Že to u vás neplatí? Zřejmě jste stůl špatně vybrali a špatně ho umístili. Zkuste to tedy nepravit podle našich rad. Zásada pro nákup jídelního stolu číslo jedna říká: Vždy ho kupujte společně s židlemi, na kterých budete při stolování sedět.

Publikováno: 21.10.2014 23:00:00
Zobrazeno 17x
Kategorie: Byt


Na Dušičky navštěvujeme již nazdobené a svíčkami osvětlené hřbitovy, abychom věnovali vzpomínku svým blízkým. S úpravami hrobu ale většinou začínáme již v říjnu. Dříve než začneme s výzdobou, pietní místo a jeho okolí důkladně vyčistíme a uklidíme. Ve spárách kamene a po obvodu hrobu odstraníme plevel pomocí totálního herbicidu. Použijeme hotový roztok ve spreji, na spáry je ideální Roundup gel, který nikam nezteče. Do dvou týdnů plevel zaschne, a pak ho stačí často jen vymést. Další úpravy provedeme podle toho, zda máme hrob krytý kamennou deskou, nebo hrob s výsadbou.

Publikováno: 17.10.2014 17:00:00
Zobrazeno 44x
Kategorie: Zahrada


Každý chce mít o Dušičkách hrob, hrobku nebo pomníček v pořádku. Pokud jsou náhrobky a obložení zanedbané a poškozené, hrob jako celek vypadá neupraveně. Nedostatky a vady často nezakryjí ani dekorace a květiny, které jsme na ně položili.  Na náhrobky a obložení hrobů se používají různé druhy žuly, kamenů a terasa, které nezůstávají uchráněny před náletem mechů a lišejníků. Nápisy vlivem povětrnostních podmínek přestávají být čitelné, někdy poničí hrob vandalové – třeba dojde k ulomení části náhrobku, a pak řešíme, co s tím. Někdy ale můžeme nešetrným a agresivním zacházením hrob poškodit i sami. Můžeme využít služby, které kámen vyčistí, zbrousí a pozlatí tak, aby vše bylo dokonalé. Bohužel jsou poměrně drahé, a tak se většinou snažíme pomoci si sami. Zde je příklad drobných oprav a renovací, které zvládnete i vy.

Publikováno: 16.10.2014 11:30:00
Zobrazeno 25x
Kategorie: Hobby


Kterou vybrat? Rozhodování o střešní krytině – a je jedno, zda stavíte nový dům, zahradní domek či garáž, nebo rekonstruujete – není jednoduché. V nabídce je nejen velké množství materiálů, ale také desítky provedení a barev. Pokud se právě probíráte katalogy výrobců, neopomínejte plechové střechy. Možná vás překvapí dlouhým seznamem svých výhod.

Publikováno: 14.10.2014 23:00:00
Zobrazeno 29x
Kategorie: Dům


Podzimní příroda ještě hýří barvami, ale brzy se země i obloha zahalí do mlžného oparu a převládnou v ní jednotvárné hnědé a šedé tóny. Proto bychom si barvy měli dopřát alespoň doma. Pomocí barev můžeme vnést do obytných místností náladu a světlo, můžeme je zvětšit, či naopak zmenšit, proteplit je, nebo naopak zvolit uklidňující studené tóny tam, kde je to žádoucí.

Publikováno: 11.10.2014 6:00:00
Zobrazeno 44x
Kategorie: Byt


Ukážeme si, jak vyrobit svépomocí dřevěné úchyty nebo různé rukojeti používané u šuplíků či dvířek, ale i u upínacích a dílenských přípravků jako dřevěné matice a šrouby. Určitě jsou daleko vzhlednější než plastové a najdou praktické uplatnění v domácnosti i v dílně. K jejich zhotovení nebudeme potřebovat soustruh na dřevo, ostatně ne každý jej ve své dílně má. Stačí nám stolní vrtačka nebo vrtačka upnutá ve stojánku, která patří k běžnému vybavení každé domácí dílny.

Publikováno: 9.10.2014 23:00:00
Zobrazeno 61x
Kategorie: Dílna


Letošní léto s tropickými dny je nenávratně minulostí. Podzim s nadcházející zimou už klepe na dveře a v mnoha domácnostech začínají opět přemýšlet, jak zabezpečit svůj příbytek teplem, aby to bylo příjemné a zároveň finančně efektivní. Rozhodnutí nebývá jednoduché. Nabídka topení je široká – od topného oleje přes elektrickou energii až po kamna na dřevo. Laici, a takových je nás většina, bývají zpočátku bezradní. Stačí si však obstarat pár základních informací, trochu se zorientovat se na trhu, a výběr správného topení je pak už poměrně snadnou záležitostí.

Publikováno: 8.10.2014 0:00:00
Zobrazeno 49x
Kategorie: Dům
<<<123>>>
Praktik 10/2014
10/2014