Hlavně prvňáčci si určitě budou chtít vyzkoušet, jaké to je psát na tabuli. Při svých hrách na školu ji ale určitě využijí i starší děti. A každá hospodyňka a domácí kuchařka ocení možnost napsat si na tabuli nový recept nebo si poznamenat, co doma chybí.


Autor: Redakce Praktik, Miroslav Koubek
Publikováno: 10.9.2017 15:23:10
Zobrazeno 40x
Kategorie: Dům
Rubrika: Bydlení

Příjemná hřejivá lázeň, ať už ve vaně, nebo pod sprchou, vyžaduje i adekvátně ohřáté prostředí koupelny, jež každý ocení zejména následně, po očistě. Jedním ze způsobů, jak docílit potřebného komfortu, je instalace koupelnového radiátoru. Radiátory mohou být buď teplovodní, elektrické či kombinované. Důležitým faktorem je také výkon topného tělesa.


Autor: Redakce Praktik, -ll-
Publikováno: 8.9.2017 12:01:01
Zobrazeno 48x
Kategorie: Dům
Rubrika: Bydlení

Z pohledu funkčnosti je její zařizování srovnatelné s kterýmkoli jiným typem bydlení. Pokud jde o vzhled, uplatní se ve venkovském prostředí vedle ryze rustikálního stylu především klasika se svou jednoduchostí a přehledností. Samozřejmě v celé šíři materiálů a jejich povrchového zpracování.


Autor: Redakce Praktik, -al-
Publikováno: 2.9.2017 12:21:44
Zobrazeno 48x
Kategorie: Dům
Rubrika: Bydlení

Snadný způsob montáže terasy nabízejí rektifikační terasové terče. Terasu nebo podlahu z dlaždic, ze dřeva i z dřevoplastu s jejich pomocí namontujete rychle, přesně, a hlavně suchou cestou.


Autor: Redakce Praktik, mm
Publikováno: 25.8.2017 17:57:55
Zobrazeno 41x
Kategorie: Dům
Rubrika: Stavba

Suchá výstavba umožňuje vytvářet obytné prostory pod šikmou střechou a v místech, kde běžným způsobem stavět nelze. Jak jsme se zmínili v minulém článku, k důležitým konečným úpravám hotové sádrokartonové konstrukce patří tmelení, které interiéru dodá pěkný vzhled. V dalším pokračování článku se budeme věnovat tmelení v rozích a vnitřních koutech, kde často dochází ke vzniku trhlin a dalších vad.


Autor: Redakce Praktik, Redakce ve spolupráci s firmou Knauf
Publikováno: 15.8.2017 11:16:50
Zobrazeno 108x
Kategorie: Dům
Rubrika: Stavba

Mnozí majitelé domů, ať už jde o panelové domy, nebo jen o garáže, které mají střechy (většinou bývají ploché, potažené pásy asfaltové lepenky různého druhu), po určité době zjišťují, že dochází k degradaci lepenky. Je popraskaná a místy zdeformovaná a střechou může i zatékat.


Autor: Redakce Praktik, Miroslav Koubek
Publikováno: 6.8.2017 15:02:00
Zobrazeno 673x
Kategorie: Dům
Rubrika: Rekonstrukce

Je tolik věcí, ktreré musíme v naší domácnosti někam uschovat. Jedná se o šaty, boty, knihy, nádobí či věci na sport nebo různé doplňky. Vším tím se obklopujeme, ale většinu věcí nemusíme užívat každý den, takže je dobré najít pro ně vhodný uložný prostor. To, jak budeme mít věci uložené, pak i něco napoví o nás samotných a kultuře našeho bydlení.


Autor: Redakce Praktik, -all-, redakčně upraveno
Publikováno: 5.8.2017 12:19:14
Zobrazeno 146x
Kategorie: Dům
Rubrika: Bydlení
<<<123>>>
Obsah čísla 9/2017 ročník: 22
9/2017