Na první pohled jsou nenápadné, ale narazíte na ně doslova na každém rohu. Pro zásuvky elektrické či televizní, vypínače, stmívače a další ovládací prvky v bytě to platí stoprocentně. Rozhodnete-li se investovat do krásných vypínačů či zásuvek, pamatujte, že byste vždy měli celý byt vybavit stejnými. K tomu firmy nabízejí ucelené řady, obsahující různé produkty tak, abyste mohli sladit všechny funkce současné inteligentní domácnosti.

Publikováno: 30.1.2015 13:00:00
Zobrazeno 2x
Kategorie: Byt

Než na jaře vyrazíte do supermarketu pro hnojivo, zajděte se podívat do kotelny. Pokud v rodinném domě topíte dřevem, dřevními peletami nebo briketami, vyprodukujete ročně až 30 kg popela, což je kvalitní zásadité hnojivo s vysokým obsahem vápníku, draslíku, fosforu a hořčíku.

Publikováno: 25.1.2015 22:00:00
Zobrazeno 32x
Kategorie: Zahrada


Leden býval měsícem venkovských zabíjaček a vepřových pochoutek. I dnes, kdy se stále více lidí snaží jíst zdravě a dietně, přijdou v nejchladnějším měsíci roku k chuti vydatnější masitá jídla.

Publikováno: 23.1.2015 12:00:00
Zobrazeno 26x
Kategorie: Čtenáři

Stavbám ze dřeva se každoročně věnuje mezinárodní veletrh DŘEVOSTAVBY, jehož 10. ročník proběhne ve dnech 11. – 14. 2. 2015 na Výstavišti Praha - Holešovice.

Podíl dřevostaveb na trhu roste, zákazníky láká rychlost výstavby i nízké náklady. Domy na bázi dřeva jsou totiž dobře tepelně izolované, ušetří peníze za energie a navíc je možné je postavit velmi rychle.

Vše co potřebujete vědět o dřevěných domech, jejich stavbě či životě v nich, najdete právě na veletrhu DŘEVOSTAVBY. Tento úzce specializovaný veletrh je jedinečný svým rozsahem zaměření a popularizuje dřevostavby jako stavební systém budoucnosti.

Publikováno: 22.1.2015 12:00:00
Zobrazeno 23x
Kategorie: Čtenáři


Chcete šetřit? Dejte přednost sprchování před napuštěnou vanou. Mnozí této rady uposlechli, a to i přesto, že sprcha zase až tak úsporná není, v malém sprchovém koutu někdy chybí pohodlí a čas od času taková očista může skončit i opařením. Snížit náklady na spotřebu vody a zajistit bezpečnost přitom dokáže správně zvolená baterie.

Publikováno: 20.1.2015 23:00:00
Zobrazeno 39x
Kategorie: Byt


Prostředí v našich domovech nám v zimě zlepšují pokojové květiny, z nichž některé lze označit za přírodní zelené „čističky“ vzduchu. Nahradí ty chemické či mechanické, a co víc – jsou estetičtější a v bytě vytvářejí útulnou atmosféru. Víte, které rostliny si pořídit?

Publikováno: 17.1.2015 11:00:00
Zobrazeno 46x
Kategorie: Zahrada

Také řešíte otázku, čím svítit, když žárovky pomalu mizí z pultů obchodů a domácí zásoby mnohým brzy dojdou. Navíc klasické žárovky jsou vlastně ke svícení nejhorší. O moc lépe na tom nejste ani v případě, kdy sáhnete po halogenových, které – jak opět dokládá průzkum – se stávají častou náhradou těch obyčejných, neboť jde jednoduše vyměnit kus za kus, vypadají stejně, dávají stejné světlo a lze je stmívat. Jenže podobně jako klasické ani tyto žárovky moc energie neušetří. Spotřebují jí jen asi o 20 až 30 procent méně než ty klasické, podle toho, zda si koupíte typ patřící do energetické třídy C, nebo B. Dobře udělají ti, kdo se raději podívají po kompaktních zářivkách, kterým se nesprávně říká úsporné žárovky.

Publikováno: 14.1.2015 8:00:00
Zobrazeno 52x
Kategorie: Byt
<<<123>>>
Praktik 1/2015
1/2015