Zahrada manželů Klimešových je zkomponovaná jako barevně kvetoucí oáza pro chvíle odpočinku, ale i chvilky pozastavení a pokoukání. Majitelé jsou výtvarníci se smyslem pro barvu – milují zejména modrou, která je jednotícím prvkem celé zahrady vzniklé na venkovském dvorku.

Publikováno: 24.7.2014 8:00:00
Zobrazeno 25x
Kategorie: Dům


Bláto na botách ani kamínky či písek na podrážkách podlaze z PVC hned tak neublíží. Především kvalitní vinylové podlahové krytiny se vyznačují robustním povrchem odolným proti otěru a velice snadno se čistí vlhkým hadrem s použitím kvalitního čisticího prostředku. U laminátu nebo dřevěných parket tomu zdaleka tak není – s těmito podlahovými krytinami je potřeba zacházet mnohem šetrněji. Proto jsou krytiny z PVC stále oblíbenější – ale zdaleka ne jen kvůli snadné údržbě.

Publikováno: 22.7.2014 8:00:00
Zobrazeno 32x
Kategorie: Byt

Dokonale krásný prvek, velká čistička vzduchu, která přispívá ke zdraví celé rodiny, a také hobby pro všechny milovníky pěstování – všechno toto nabízejí zelené květinové stěny. Mohou být jak u zdi, tak postavené volně v prostoru, kde vytvoří přepážku například mezi kuchyní a obývákem, chodbou a obytným prostorem a podobně. Jak takové stěna vznikne?

Publikováno: 21.7.2014 8:00:00
Zobrazeno 37x
Kategorie: Byt

Práce s keramickou hlínou je jednoduchá a zajímavá. Věnuje se jí ovšem málokdo, protože vlastnit vypalovací pec není zrovna levná záležitost. Víte, že to jde i bez ní?  Zkuste náš návod, kdy se výrobky po zahřátí v ohništi zakryjí pyramidou ze suchého dříví, tu necháte rozhořet a při teplotě 850 až 900 °C keramiku vypálíte. Po dohoření ji zahrnete popelem, aby prudkým ochlazením nepopraskala, a necháte na ohništi vychladnout.


Publikováno: 17.7.2014 10:00:00
Zobrazeno 32x
Kategorie: Hobby

Blížící se horké tropické dny je nejlepší trávit v bazénu. A mnozí to také udělají, ponoří se do vlastních bazénů, ne nadarmo se o České republice říká, že je bazénovou velmocí. Díky nízké ceně jsou nadzemní bazény k vidění na mnoha zahradách rodinných domů. A tuto skutečnost potvrzují i statistiky: Zatímco u nás je na deset milionů obyvatel skoro dvě stě tisíc bazénů, v sousedním Německu mají sice osm set tisíc bazénů, tedy čtyřikrát více, ale žije tam osmkrát více lidí. Ovšem v posledních několik letech se vážnou konkurencí klasických bazénů stávají koupací jezírka. Uvažujete o vodě na zahradě? Poradíme vám, která z těchto variant je po vás lepší.

Publikováno: 16.7.2014 12:00:00
Zobrazeno 44x
Kategorie: Zahrada

Elektrické frézky a hoblíky jsou velmi dobrými pomocníky při práci se dřevem. V domácí truhlářské dílně nabízejí spoustu nových možností při obrábění dřeva i při výrobě a opravách nábytku nebo dekorativních předmětů.

Publikováno: 14.7.2014 15:00:00
Zobrazeno 44x
Kategorie: Dílna

Právě teď nastává doba, kdy se začínají na zahradě pomalu objevovat prázdná místa po sklizených plodinách. Vyvstává otázka – nechat tyto plochy ladem, vysadit na ně zelené hnojení, nebo je jinak využít? Je spousta plodin s kratší vegetační dobou, které mohou být v našich podmínkách tzv. následnou kulturou.  Možností je mnoho.

Publikováno: 11.7.2014 17:00:00
Zobrazeno 41x
Kategorie: Zahrada
<<<123>>>
Praktik 7/2014
7/2014