Venkovní osvětlení je skoro stejně důležité jako to vnitřní. A také stejně podceňované a zanedbávané. Zatímco o Vánocích mnozí vyzdobí svůj dům stovkami žároviček, „aby to vypadalo“, během sezony, kdy se venku griluje, posedává a pracuje i za úplné tmy, správné světlo chybí. Mnozí tak mžourají při svíčkách nebo při solární lampě zapíchnuté do trávníku, která spíš než zdroj světla připomíná umírající světlušku.

Publikováno: 24.5.2015 19:00:00
Zobrazeno 3x
Kategorie: Zahrada


Slevové programy a bonusy za věrnost jsou v poslední době velmi oblíbené. Ale víte, že ušetřit můžete nejen v drogerii nebo na benzince, ale i při sjednávání a obnově pojištění? Systém bonusů a malusů (tedy jakéhosi trestu za případnou pojistnou událost) je známý hlavně ze sjednávání povinného ručení aut. Odměny lze ale získat i při pojištění domácnosti nebo nemovitosti. Tak pozor, abyste o ně nepřišli.

Publikováno: 22.5.2015 23:00:00
Zobrazeno 1x
Kategorie: Byt


Atraktivních pozemků v centrech měst není mnoho, a pokud se nějaký čas od času objeví, jeho cena je až příliš vysoká. Když chce někdo bydlet v novém bytě podle svých představ, musí se stěhovat do okrajových lokalit. Přesto ještě existuje jedno zajímavé a atraktivní řešení – půdní vestavba. Příkladem můžete být tento byt, kdy majitelka získala v podkroví dokonce dvě další patra.

Publikováno: 19.5.2015 10:00:00
Zobrazeno 34x
Kategorie: Byt


I když jste celý den venku, pracujete na zahradě a večer se cítíte příjemně unavení, v noci špatně spíte a od čtyř už zase nemůžete „zabrat“? Rozhodně to nesvádějte na změnu času nebo na kafe v pět odpoledne. Příčinu musí každý zpravidla hledat sám u sebe nebo ve své ložnici. Kolem zdravého spánku koluje řada pravd a mýtů. Samozřejmě je jeho základem vhodná postel, tedy kvalitní rošt a matrace. Ale chcete-li si dobře odpočinout, nemusíte hned investovat dvacet tisíc do jejich nákupu. Někdy pomůže dodržovat jen pár zásad, které jste doteď považovali za nedůležité.

Publikováno: 15.5.2015 8:30:00
Zobrazeno 44x
Kategorie: Byt

Ať chceme, nebo ne, pořád nemůžeme „lakovat svět narůžovo“, někdy je potřeba sáhnout po černé. Platí to například tehdy, když zjistíme, že asfaltové pásy na garáži nebo na ploché střeše přístavby mají trhliny a jsou netěsné. Na opravu jsou ideální přípravky na bázi bitumenu.

Publikováno: 13.5.2015 15:00:00
Zobrazeno 52x
Kategorie: Dům

Zařídit velký byt není nic těžkého. Ovšem čím menší prostor na bydlení máte, tím je to složitější. A co když se k tomu přidá ještě velmi omezený rozpočet, který čítá pouze několik desítek tisíc korun na pořízení celého bydlení? Inspirujte se v naší maringotce, kde najdete na patnácti metrech čtverečních vše potřebné. K celoročnímu bydlení ji asi nevyužijete, i když zařízená k tomu je, ale tip, jak si pořídit bydlení v přírodě na celé léto, je to dobrý. Zvlášť když zařízení maringotky je pojaté tak, že si nábytek zvládnete vyrobit sami!

Publikováno: 12.5.2015 13:00:00
Zobrazeno 46x
Kategorie: Dům


Proč by se malovaný nábytek měl zdobit jenom srdíčky, ptáčky či růžičkami? Stejně pěkně se na dřevěných stolcích nebo židličkách mohou vyjímat i nosatí šaškové, kocouři v námořnickém oblečku či rozdováděné kočky. Kus malovaného nábytku odlehčí a rozveselí každý interiér. Inspirující možností je současný autorský malovaný nábytek, který oproti starožitnému nábytku nepracuje s klasickými motivy, ale s humorem, fantazií a s moderními výrazovými prostředky, například s metodou koláže.

Publikováno: 10.5.2015 8:00:00
Zobrazeno 44x
Kategorie: Dům
<<<123>>>
5/2015
5/2015