Okna, balkony, terasy a zápraží si již bez barevných převisů pelargonií a dalších druhů balkonovek ani nedovedeme představit. Mnozí pěstitelé zůstávají u jednodruhových výsadeb, jiní dávají přednost pestré směsici různých rostlin i barev. 

 

Autor: Redakce Praktik, ld
Publikováno: 10.7.2017 18:38:27
Zobrazeno 52x
Kategorie: Zahrada
Rubrika: Okrasné rostliny

Interiéru přidává na estetickém vzhledu a atraktivnosti i to, jak jsou dobře ošetřeny nerovnosti na stěnách. Praskliny a trhliny totiž lidskému oku nejen neujdou, ale také nelahodí. Tyto typy nerovností se vyskytují zejména v místech spojů konstrukčních sádrokartonových desek.  Aby stěny byly hezky hladké, je zapotřebí je citlivě ošetřit kvalitním tmelem.


Autor: Redakce Praktik, Redakce ve spolupráci s firmou Knauf
Publikováno: 5.7.2017 19:13:32
Zobrazeno 67x
Kategorie: Dům
Rubrika: Stavba

Pěstitelé ovoce se potýkají s celou řadou houbových onemocnění, která jsou kolikrát mnohem agresivnější než škůdci. Výtrusy většiny chorob přezimují na dřevinách, posklizňových zbytcích, listí a podobně. Na jaře, jakmile jsou klimatické podmínky příznivé, se začínají projevovat.

Publikováno: 2.7.2017 21:55:42
Zobrazeno 66x
Kategorie: Zahrada
Rubrika: Péče o zahradu

Téma úpravy vody, ať už té ze studny či z vodovodu, je stále více aktuální. Voda ze studny může být velmi kvalitní, ale bohužel ubývá lokalit, kde tomu tak skutečně je. U podzemních vod jsou nejčastějším zdrojem znečištění dusičnany pocházející z hnojení a případně ze splaškových vod, dále amoniak a radon. Voda z vodovodu musí odpovídat normě (konkrétně vyhovět 97 předepsaným ukazatelům) a být hygienicky nezávadná.  Zcela přefiltrovaná a technicky čistá voda ale není pro lidský organismus dobrá. Tím často totiž vymizí minerální látky, které jsou pro naše zdraví nepostradatelné.


Autor: Redakce Praktik, Karel Murtinger (redakčně zkráceno a upraveno)
Publikováno: 1.7.2017 19:41:33
Zobrazeno 58x
Kategorie: Dům
Rubrika: Bydlení

Povrchová úprava dřeva stojí peníze a čas. A protože čas jsou peníze, tak je nezbytně nutné nátěrový systém zjednodušit a zvolit takovou nátěrovou hmotu, která bude mít co nejdelší cykly pravidelné údržby a dřevu poskytne dokonalou ochranu. 

Publikováno: 25.6.2017 22:43:50
Zobrazeno 77x
Kategorie: Dům
Rubrika: Bydlení

Předtím než si vyberete tu správnou sekačku pro vaši zahradu, je dobré si rozmyslet pár věcí - zejména to, jak velká je plocha, kterou chcete pravidelně upravovat a při koupi sledovat i pár dalších podstatných věcí. K nim patří typ šasi, žací nůž, kapacita sběracího koše, druh motoru, točivý moment u motorové sekačky, bezpečnost, vzhled pojezdového ústrojí či mulčování.

Publikováno: 16.6.2017 17:01:57
Zobrazeno 116x
Kategorie: Zahrada
Rubrika: Péče o zahradu

V aktuálním čísle se mimo jiné dozvíte, jak vyzrát na pěstování zimostrázu, neboli buxusu, někdy také nazývaného krušpánek. Víte, že  lze tvarovat do rozmanitých obrazců a tvarů, jak je známe ze zámeckých zahrad?  Ale oblíbené jsou i zcela moderní variace buxusů v keramických nádobách umístěných u vchodů, na terasách a balkonech obytných domů i zahrad.

Zimostráz neboli buxus

Autor: Redakce Praktik, Miroslava Paclová
Publikováno: 8.6.2017 19:21:19
Zobrazeno 171x
Kategorie: Zahrada
Rubrika: Okrasné rostliny
<<<123>>>
Obsah čísla 7/2017 ročník: 22
7/2017