Dva tropické dny a vidina dalšího horkého týdnu stačí k tomu, aby měl člověk léta víc než dost a aby začal opět toužit po teplotách kolem dvacítky. Když horka trvají déle, zpravidla je ochoten dát cokoli, aby se ochladil. Mnozí pak stojí před mobilní klimatizací a uvažují, zda by ty tři tisíce korun, na nichž jejich cena začíná, přece jen za trochu pohodlí nestály. Nestály!

Publikováno: 4.7.2015 10:00:00
Zobrazeno 4x
Kategorie: Byt


Nový občanský zákoník je všeobecně považovaný za kodex, který zlepšil postavení nájemníků vůči majitelům nemovitostí. Nájem bytu v kodexu upravují paragrafy 2235 až 2301. Samozřejmě záleží na jejich výkladech, ale už první rok a půl potvrdil, že nájemci jsou na tom lépe. Radost z toho nemají ani společenství vlastníků jednotek či bytových družstev. Pokud si některý z vlastníků či družstevník nastěhuje problematického nájemce, šance zbavit se ho je dle tohoto kodexu menší než dříve. A to hned z několika důvodů.

Publikováno: 2.7.2015 11:00:00
Zobrazeno 11x
Kategorie: Byt magazín


Velký bazén znamená velké starosti… Také máte ze svého okolí podobnou zkušenost, a tak raději jezdíte na veřejnou plovárnu a na zahradě si vystačíte jen s venkovní sprchou? Existuje ale kompromis, díky kterému vám bazén v zahradě přinese radost. Stačí zapomenout na velké typy a nahradit je menšími, které se vejdou i na terasu.

Publikováno: 30.6.2015 23:00:00
Zobrazeno 13x
Kategorie: Zahrada


Přestože je dnes v obchodech velká nabídka vnitřních i fasádních nátěrů, vápno je stálicí už celá staletí, ať jako malba, nebo jako nátěr na fasády. Mnoho lidí nad vápenným nátěrem ohrne nos, ale přestože má určité nedostatky, má i řadu výhod, které moderní nátěrové systémy nemají.

Publikováno: 28.6.2015 23:00:00
Zobrazeno 27x
Kategorie: Dům


Hlásili jasno a sucho, tak jste zalili zahradu, a hned začalo lít jako z konve? Nebo jste naopak spoléhali na předpovídané dešťové přeháňky, a místo toho svítilo slunce tak, že máte vypálené hnědé skvrny v trávníku? Na to je jednoduchá pomoc. Nespoléhejte na meteorology a předpovídejte si počasí sami.

Publikováno: 25.6.2015 19:00:00
Zobrazeno 33x
Kategorie: Hobby
Právě vychází červencový Praktik plný letních nápadů

Bez ohledu na počasí je tady léto. Teplé dny jsou ideální příležitostí nejen pro to sednout si na zahradu s příjemným čtením v ruce, ale také vylepšit své bydlení, dům, terasu či balkón. Pokud nevíte co doma udělat jinak a lépe a hledáte inspiraci, rady a tipy, kupte si červencové vydání časopisu Praktik. Právě teď se objevuje v trafikách a na stáncích.

K létu rozhodně patří odpočinek, pro mnohé na chatě či chalupě. Hned první téma věnujeme roubenkám, které jsou pro mnohé symbolem pohody, klidu a ekologického životního stylu. Stejný záměr měli i majitelé skoro dvě stě let staré roubenky, kterou se rozhodli zrekonstruovat. Jak to dopadlo? A proč začali od základové desky? Dozvíte se hned v úvodu.

I když počasí táhne člověka ven, nezapomněli jsme ani na opravy a renovace exteriéru. Poradíme těm, kdo si řekli, že na starou pracovní desku v kuchyni už se nemohou koukat a nutně potřebují novou, a teď přemýšlejí, z čeho by měla být. Jednoznačná odpověď říká: dřevo.  Jestliže vás spíš trápí, jak vypadá obklad za deskou, a nejen tam, hledejte řešení v našem návodu na pěkně malované dlaždičky.

Další témata se vážou k tomuto ročnímu období. Máte doma občas takové horko, že jste ochotni objevovat nějakých pět tisíc korun a podlehnout reklamě na mobilní klimatizace a koupit si ji. Řekneme vám, proč to nemáte dělat.  Pokud vás počasí trápí všeobecně a nejste spokojeni s jeho předpověďmi, nabízíme vám návod, jak si vybrat správnou meteostanici. Pak to můžete zkusit sami a doma, úspěšnost by měla být 70 až 75 procent.

Léto by mělo být hlavně o odpočinku a řekne-li se odpočinek, mnozí si představí poležení na trávníku u bazénu. Ale hned dodají - té práce, co je s nimi! Sekání, zalévání, čištění vody, filtrace…  už jste ale slyšeli o trávníku, která se nemusí sekat ani zalévat, a o bazénech, které jsou svou velikostí vhodné i na terasu a přesto si v nich dobře zaplavete a zlepšíte svou kondici? Pokud ne, kupte si Praktik.  U vody zůstaneme i v tématu jak správně čistit okrasné jezírko, aby se stalo ozdobou zahrady a nepoměnilo se v páchnoucí rybníček brčálníček.

Další témata ocení majitelé starších domů a chalup. Věnovat se totiž budeme vápenným nátěrům, nad kterými mnozí ohrnují nos, ale ony mají i spoustu výhod. Poradíme, kam se hodí, a jak si je připravit.  Také ukážeme opravu vyhnilých či jinak poškozených rámů oken. I čtyřcentimetrové poškození totiž neznamená, že byste je museli měnit za nové. Nejen na chalupě oceníte rady a informace, co vás čeká, jestliže se rozhodnete pořídit si vlastní studnu.

V sekci Zahrada vás pozveme nejen na návštěvu zajímavého arboreta milovníků stromů, přidáme návod, jak pěstovat zdravou salátovou řepu a poradíme s pěstováním měsíčku lékařského, který je velmi užitečnou bylinou.

Letně laděný je i závěr časopisu, kde najdete recept na kompletní vícebodové menu připravené na grilu. 

Celé červencové vydání najdete zde. A POZOR! Jsme také na facebooku!

Krásné léto!

Publikováno: 24.6.2015 23:00:00
Kategorie: Čtenáři


Japonská zahrada, to jsou bonsaje, balvany, šlapáky, altán a někdy i socha Buddhy. Manželům Ondřeji Neffovi a Ljubě Krbové se podařilo z těchto základních ingrediencí namíchat ten správný český mix. Hned za vraty vítá příchozí pítko tsukubai, a pak už se krok za krokem otevírají jednotlivé pohledy: na altán, na terasu, na kompozici zahrady.

Publikováno: 21.6.2015 23:00:00
Zobrazeno 44x
Kategorie: Zahrada
<<<123>>>
7/2015
7/2015