Smog, prach, výfukové plyny, pily, alergen - to vše obsahuje „čerstvý“ vzduch, který člověk dýchá venku. Mnozí proto raději, jakmile se zhorší rozptylové podmínky, zůstávají doma. Jenže ani v bezpečí vlastního bytu či domu na tom nejste lépe. Podle odborníků totiž vzduch v místnostech obsahuje formaldehydy, oxidy dusíku a síry nebo těkavé organické látky. Ne, není třeba se hned stěhovat do pralesa nebo kupovat tu nejdražší čističku vzduchu. Existuje i jednodušší možnost. Zvlášť pokud se chystáte v nejbližších měsících malovat.

Publikováno: 24.5.2016 1:00:00
Zobrazeno 10x
Kategorie: Dům
Rubrika: Bydlení

V létě trávíme spoustu času v zahradě – relaxujeme na lehátku, v bazénu nebo při sekání trávníku, po setmění posedíme u grilu na terase. Při většině těchto činností se nabízí využití solární energie. V podstatě stačí slunečním paprskům postavit do cesty solární kolektor nebo fotovoltaický panel…

Publikováno: 23.5.2016 1:00:00
Zobrazeno 17x
Kategorie: Zahrada
Rubrika: Péče o zahradu

Neustálé sezení je zkázou současné generace a jejího zdraví. Není divu – ráno člověk sedí cestou do práce v autě či autobuse, pak se osm hodin nehne ze židle v zaměstnání, a večer tráví sezením v křesle u televize. A záda trpí. Co zkusit sedět a hýbat se zároveň? Vyměňte křeslo za kuličkový pytel nebo houpačku.

Publikováno: 20.5.2016 1:00:00
Zobrazeno 208x
Kategorie: Dům
Rubrika: Bydlení

V rámci regenerace velké části panelových a cihlových bytových domů probíhá oprava či výměna zavěšených nebo konzolových balkonů. Často se také nahrazují předsazenými železobetonovými lodžiovými systémy, uloženými na samostatných základech nebo zavěšenými na nosné stěnové či základové konstrukci panelového domu, případně založenými na kombinaci uvedeného.

Autor: Redakce Praktik, Ing. Karel Vaverka, autorizovaný inspektor, člen představenstva ČKAIT
Publikováno: 19.5.2016 1:00:00
Zobrazeno 351x
Kategorie: Byt magazín

Jak chránit své soukromí a zároveň nepustit třeba ostré letní slunce do bytu? Mnozí odpoví - dát do oken hliníkové žaluzie. A to je škoda, protože variant interiérového zastínění je více. A hezčích.

Publikováno: 18.5.2016 1:00:00
Zobrazeno 48x
Kategorie: Dům
Rubrika: Bydlení

Pojištění představuje pro majitele nemovitosti štěstí v neštěstí. Stane-li se něco nečekaného či nepříjemného – ať už člověka vykradou, přívalový déšť mu vyplaví sklep, nebo ho vytopí soused pračkou – aspoň mu někdo „dá“ peníze, aby mohl vše uvést co nejrychleji do původního stavu. Ovšem někteří vlastníci nemovitostí mohou zažít při jednání s pojišťovnou druhý šok – částka, kterou jim nabídnou, je nízká a zdaleka na nápravu nestačí. Zpravidla si za to může člověk sám – uzavřel špatné pojištění.

Publikováno: 17.5.2016 1:00:00
Zobrazeno 43x
Kategorie: Byt

Jedním z často diskutovaných témat v oboru zahradnictví je mulčování výsadeb v zahradách a parcích. Často řešíme, zda mulč vůbec použít a jaký typ vybrat. Dobře vybraný materiál ovšem dokáže nemalé zázraky. Snižuje nároky na údržbu, udržuje vodu v půdě, zlepšuje její strukturu, a pokud je vybrán s ohledem na typ zahrady a samotné výsadby, stane se opravdovou třešničkou na dortu!

Publikováno: 16.5.2016 1:00:00
Zobrazeno 53x
Kategorie: Zahrada
Rubrika: Péče o zahradu
<<<123>>>
5/2016
5/2016