Podívejte se, kdo vyhrál balíček přípravků od společnosti BayerGarden pro ochranu zahrady.

Publikováno: 29.7.2016 1:00:00
Zobrazeno 1x
Kategorie: Čtenáři

Podívejte se na obsah srpnového vydání. V PRAKTIKOVI najdete tradičně ty nejzajímavější témata, která si s chutí přečtete.

Publikováno: 28.7.2016 1:00:00
Zobrazeno 13x
Kategorie: Čtenáři

Elektrické frézky a hoblíky jsou velmi dobrými pomocníky při práci se dřevem. V domácí truhlářské dílně nabízejí spoustu nových možností při obrábění dřeva i při výrobě a opravách nábytku nebo dekorativních předmětů.

Autor: Redakce Praktik, Václav Větrovský
Publikováno: 27.7.2016 1:00:00
Zobrazeno 23x
Kategorie: Dílna
Rubrika: Nářadí

Kamenné zídky bývají často součástí zahrad u rodinných domů. Majitelé pozemků mnohdy zbytečně upřednostňují mohutné zdi, ve kterých hraje důležitou roli pojivo. Toto řešení je nejen pracnější, ale také výrazně dražší v porovnání se suchou zídkou, v níž se jednotlivé kameny skládají bez použití pojiva. Kromě peněz vám ušetří práci, a navíc vypadají opravdu dobře.

Autor: Redakce Praktik, Lucie Peukertová
Publikováno: 26.7.2016 1:00:00
Zobrazeno 30x
Kategorie: Zahrada
Rubrika: Stavby a konstrukce

Grilování patří k létu. Asi nejlákavější je klasické grilování na žhavém dřevu, dřevěném uhlí či briketách, ale můžeme grilovat také na plynu či elektřině. Klobásy, steaky i zelenina chutnají výborně, ale pak nastává méně oblíbená činnost – čištění připečených zbytků jídla. Mastné produkty mají jednu nepříjemnou vlastnost: ulpívají na roštech, nepříjemně zapáchají a nevypadají vábně.

Autor: Redakce Praktik, Miroslav Koubek
Publikováno: 25.7.2016 1:00:00
Zobrazeno 33x
Kategorie: Zahrada
Rubrika: Stavby a konstrukce

Smog, prach, výfukové plyny, pily, alergen - to vše obsahuje „čerstvý“ vzduch, který člověk dýchá venku. Mnozí proto raději, jakmile se zhorší rozptylové podmínky, zůstávají doma. Jenže ani v bezpečí vlastního bytu či domu na tom nejste lépe. Podle odborníků totiž vzduch v místnostech obsahuje formaldehydy, oxidy dusíku a síry nebo těkavé organické látky. Ne, není třeba se hned stěhovat do pralesa nebo kupovat tu nejdražší čističku vzduchu. Existuje i jednodušší možnost. Zvlášť pokud se chystáte v nejbližších měsících malovat.

Publikováno: 22.7.2016 1:00:00
Zobrazeno 177x
Kategorie: Dům
Rubrika: Bydlení


Zateplení, výměna oken, rekonstrukce kotelny – to jsou nejčastější kroky, kterými se majitelé snaží zlepšit energetické vlastnosti budov a snížit tak náklady na provoz a bydlení celkově. Cena za tyto stavební úpravy se však u bytových a panelových domů šplhá od statisíců k milionům. Je proto příjemné, pomůže-li s jejich uhrazením finanční dotace. Ale pozor, velmi často se stává, že kvůli chybám ji musí vlastník objektu vracet!

Publikováno: 21.7.2016 1:00:00
Zobrazeno 1477x
Kategorie: Byt magazín
<<<123>>>
8/2016
8/2016