Toužíte trávit letošní jaro a léto na vlastní terase a užívat si zde krásné chvíle, ale řešíte velký problém, tedy že vám terasa buď chybí úplně, nebo je v takovém stavu, že uvažujete o vyvěšení cedule „vstup jen na vlastní nebezpečí“? Máme pro vás řešení!

Publikováno: 27.3.2015 19:00:00
Zobrazeno 4x
Kategorie: Čtenáři


Podle údajů na EnviWeb se v České republice ročně vyprodukuje 3000 tun přenosných baterií – přesněji řečeno malých primárních článků zinek-burel. Nejsou nejlevnější, a tak není od věci znát způsoby, jak s nimi úsporně zacházet. Z čistě energetického hlediska je elektrická energie z baterií tou nejdražší energií, kterou doma používáme. Průměrná alkalická tužková baterie má kapacitu kolem 2,7 Ah a získáme z ní velmi přibližně 0,003 kWh elektrické energie. Vzhledem k tomu, že za ni zaplatíme zhruba 10 Kč, nám vychází cena za 1 kWh přibližně 3000 Kč.

Publikováno: 26.3.2015 22:00:00
Zobrazeno 6x
Kategorie: Byt
Dubnový Praktik je v prodeji

Pokud si půjdete ráno pro noviny do trafiky nebo odpoledne pro rohlíky do obchodu, nezapomeňte si koupit také dubnové vydání časopisu Praktik. Získáte tak nejen příjemné čtení, ale i spoustu zajímavých tipů a nápadů, s nimiž se vám bude lépe bydlet, stavět, rekonstruovat i zahradničit.
Kromě čtení však dubnový Praktik přináší něco navíc. Chcete letos opravovat terasu? Dělat podlahu v altánku nebo pod pergolou? POZOR! S Praktikem a českým výrobcem obkladů a dlažeb RAKO můžete získat Proměnu terasy v hodnotě 10 000 korun! Podmínky a pravidla jsou v časopise.
Spoustu inspirace a příjemného čtení vám hned na začátek přinese návštěva v domě, který si majitelé zařídili ve stylu Provence.  Přitom zvenku je to obyčejný dům - u plotu keř růží, o kus dál zeleninová zahrádka. Ovšem uvnitř majitelé mírně upravili dispozice a interiéry zařídili ve stylu francouzského
venkova v oblasti Provence. Celek působí velmi originálně, o čemž se můžete přesvědčit sami.

Pokud si kupujete Praktik nikoli kvůli hezkým obrázkům, ale radám, které jinde nenajdete, ani vás nezklameme.  Třeba s naším tipem, jak se snadno a navždy zbavíte prasklin na stěně. Víte, že k tomu postačí vybrat tu správnou tapetu?  Jestliže se chystáte rekonstruovat koupelnu, nebo jen měnit umyvadlo, určitě oceníte naše zjištění, jak elegantně a prakticky vyřešit prostor pod ním. Na obyčejný plastový sifon zapomeňte, máme pro vás něco lepšího. Téma, které určitě bude zajímat každého: Víte, že cena „elektřiny“ z baterií – a je jedno zda tužkových či plochý – je tři tisíce korun za kilowatthodinu? Ano, je to opravdu hodně, proto vám přinášíme způsoby, jak s nimi úsporně zacházet.

Nezapomněli jsme ani na ty, kdo se pustili do rekonstrukce a vylepšení domu po zimě. Máte plochou střechu a zatéká vám do ní? Zkuste náš tip na rekonstrukci a zateplení v jednom.  Stejně tak přinášíme řešení pro majitele domů, kteří uvažují o výměně oken za ty s lepšími tepelněizolačními vlastnostmi, ale buď se jim do toho nechce, nebo nemají dost peněz. Existuje totiž i levnější a jednodušší řešení, jak se dočtete v dubnovém Praktiku. Ušetřené peníze pak můžete investovat například do nové terasy či obkladu fasády, pokud zvolíte ty z dřevoplastu, budete mít po starostech do konce života. Víte, co všechno tento materiál „umí“?

V rubrice dílna přinášíme čtvrtý díl seriálu o kotoučové pile, který se zaměřuje na přídavný pracovní stůl, který patří k nejužitečnějším pomůckám při práci na stolní pile. Mnoho domácích kutilů přitom o tomto praktickém a vděčném přípravku většinou ani neví.  U práce se dřevem zůstaneme i v textu, který představuje soustruhy na dřevo a to, co dokážou. Zajímavým tipem jistě bude návod, jak si pomocí batiky zrenovovat nejen bedýnku na ovoce, ale vlastně jakýkoli dřevěný nábytek.

Duben je měsíc, kdy se plně rozbíhají práce na zahradě. Proto jsme pro vás připravili dokonalý návod, jak sázet brambory, jak je pěstovat a jaké druhy vlastně existují i čím se od sebe liší. Abyste nejen brambory snadno na záhon přivezli, k tomu slouží zahradní kolečka., Na trhu se objevují neustále nějaké novinky a zlepšováky. Přečtěte si, jak obstály v testu německého časopisu Selbst, který pro vás také otiskujeme.

Samozřejmě jsme nezapomněli, že se blíží Velikonoce. Našli jsme pro vás proto ty nejkrásnější dekorace do vázy a přidáváme i návod, jak letos vyzdobit vajíčka mramorováním.

Krásné čtení a krásné léto s časopisem Praktik, který si můžete objednat zde.

Publikováno: 25.3.2015 23:00:00
Kategorie: Dům


Patrová černě natřená roubenka ve Sloupu v Čechách zaujme svou velikostí i polohou v terénu. Zajímavé jsou i barevně pojaté interiéry. Objevíte tu třeba stůl s modrýma nohama, stropy v barvě nebe a netradičně upravený nábytek. Inspirativní jsou zejména dveře barevně upravené technikou krakelování. Majitelka ji pojmenovala Sen.

Publikováno: 21.3.2015 17:00:00
Zobrazeno 26x
Kategorie: Dům


Nedaleko od Amsterodamu najdete malé městečko jménem Leiden. Zde se v jedné malé zahradě skrývá úplně jiný svět, který spolupracuje s přírodou a nemyslí pouze sám na sebe. Majitelka respektuje potřeby rostlin a živočichů a velice citlivě pečuje o malou zahradu, kde se spojuje užitečné s krásným. Leidenská zahrada je jednoznačným důkazem, že i bez chemie vybudujete úžasnou zahradu plnou květů a zdravých plodů.

Publikováno: 19.3.2015 22:00:00
Zobrazeno 29x
Kategorie: Zahrada


Úspory jsou stále aktuálním tématem. Bez ohledu na to, zda elektřina a voda zdražuje, nebo na chvíli zlevňuje, se každý snaží ušetřit. Přitom spořit naštěstí neznamená prát jednou za dva týdny a večer zhasínat všechna světla. Stačí si jen správně vybrat, když vám přestane fungovat pračka, zhasne televize a podobně. Nejen cena by měla být rozhodujícím parametrem, pokud se chystáte koupit si nové zařízení bytu a spotřebiče.

Publikováno: 17.3.2015 17:00:00
Zobrazeno 30x
Kategorie: Byt


Stále více Čechů se zamýšlí nad tím, jak šetřit vlastní kapsu i životní prostředí. Mnozí ale nevědí, jak snížit výdaje domácnosti za vodu a energie, a velmi časté je i plýtvání potravinami. Podle průzkumu, který uskutečnila společnost IKEA Česká republika ve spolupráci s výzkumnou agenturou Simply 5, se o šetrný životní styl zajímá více než 90 % českých domácností. 65 % dotázaných Čechů myslí nejen na úsporu financí, ale i na ohleduplnost vůči životnímu prostředí.

Publikováno: 13.3.2015 19:00:00
Zobrazeno 44x
Kategorie: Byt
<<<123>>>
4/2015
4/2015