Obsah čísla 2/2014 ročník: 19

Únorové vydání časopisů Praktik opět přináší spoustu rad, tipů a nápadů na vylepšení bytu. A samozřejmě i užitečné rady pro vaši zahradu, neboť- ačkoli to tak venku nemusí vypadat - sezona zahrádkářů už začíná!

Pokud se chystáte na vylepšení svého bytu či domu, začněte hezky od podlahy. A přejete-li si martýrium spojené s výměnou podlahové krytiny letos podstupovat naposledy, zvolte dřevěnou. Jak se dozvíte hned v našem úvodním tématu, vyberete-li správný typ a vhodný způsob pokládky, získáte podlahu na celý život. Dřevo, jako jediná krytina, má tu vlastnosti, že ho můžete po letech přebrousit, nalakovat a je opět jako nové.

Čím méně starostí vám přidělá péče o bydlení, tím více času zbude na relaxaci. Tu správnou pohodu pak najdete ve vacích a houpacích křeslech, v nichž vás na rozdíl od obyčejných sedaček nebudou bolet záda. A ještě větší pohodu si užijete, pokud je postavíte naproti krbu, kde krásně plápolá oheň. K jeho zapálení ovšem nepotřebujete dřevo a druhý den není nutné běhat s popelem. Že takový neznáte? Pak vás určitě potěší naše dvoustrana o plynových krbech a kamnech.  Poradíme také s výběrem a opravou pantů a závěsů u nábytku i instalací závěsné toalety.

Majitelům domů přidáme rady, jak ošetřit krovy a další stavební prvky proti požáru, i proč je dobré zvolit venkovní LED osvětlení.

V letošním roce se v Praktiku setkáte s větším množstvím článků, které mají jediný cíl - šetřit vaše peníze a peněženku a pomoci vám stát se informovaným a nepodváděným zákazníkem. V únorovém čísle proto najdete informace, jak šetřit energii při žehlení, návod na správné skladování potravin, abyste je nevyhazovali, když stojí stále více, i několik tipů, co vás čeká a na co si dát pozor, když vyrazíte nakupovat při výprodejích.
V rubrice Dílna se dozvíte, jak pracovat bezpečně se stolní kotoučovou pilou i jak vybrat a k čemu slouží oscilační nářadí. Tento multifunkční nástroj lze použít k řezání či broušení i k dalším řemeslným pracím. A díky širokému spektru prodávaného příslušenství získáte s oscilační bruskou alternativu hned k několika běžným typům nářadí.

Pokud jste vášnivý zahradníci, váš čas přichází. V únoru nastává důležité období prořezávání stromů, které ovlivňuje jejich zdraví i kvalitu úrody během nadcházející sklizně. K tomu poslouží i šavlové pily, jejichž test přinášíme.
Pokud uvažujete, co dáte letos do truhlíků za okna, možná vám přijde vhod náš návod, jak pěstovat petúnie ze semínek, nebo informace, které se hodí všem, kdo si chtějí postavit či vybudovat skleník či fóliovník.

Na závěr nebudou chybět ani oblíbené recepty, tentokrát jsme pro vás vybrali chutná a zdravá zeleninová jídla.

Únorové číslo časopisu Praktik koupíte na stáncích, objednat si ho můžete také ZDE.
Článek Strana